Autostradowe jedzenie

Przejechaliśmy około 3 000 kilometrów, głównie autostradami. W Indianie, Ohio, Pensylwanii, Nowym Jorku, New Jersey, Delaware i Maryland. Bardzo podoba mi się amerykański system znaków informujących o miejscach, gdzie można odpocząć od długiej i żmudnej jazdy… oraz oczywiście coś zjeść;)

Nudyyy...

Food Area albo ogólnie Service Plaza oznakowane są niebieskimi tablicami informacyjnymi. Zawsze przed takim miejscem jest kilka tablic i ustawione są najczęściej w odległości 2, 1 i 0,5 mili przed. Często jest napisane, w który zjazd albo za ile mil trzeba skręcać. Food Area czasami są tuż przy autostradzie, czasami jednak trzeba wyjechać kawałek za nią, a nawet za bramki płatnicze. Spotykaliśmy też informacje, że kolejny Service Plaza będzie dopiero za 35, 50 czy 100 mil. Na tablicy poza notką o odległości czy numerze zjazdu są też logotypy restauracji, barów, kawiarni, które oferują tam swoje usługi. Najczęściej są to oczywiście typowe sieciowe fast-foody z hamburgerami, hot-dogami, kanapkami, pizzami, słodkimi bułkami czy kawą. Cena jest taka sama, jak w tego typu restauracjach zlokalizowanych w miastach.

Food Area

Pomijając, że oferty Food Area są śmieciowe, podziwiam Amerykanów za idealne ich oznakowanie. Nie da się umrzeć z głodu na autostradzie w Stanach;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s